خدمات مناطق آفشور

ایران بین الملل|ثبت شرکت|بین الملل| جهانی|بین المللی|black and blue

آفشور(offshore)

در لغت به معنای ساحلی یا هر چیزی که مربوط به ساحل باشد. ولی از لحاظ تجاری به مفهوم نقل مکان از محلی به محل دیگر جهت کم کردن هزینه ها و افزایش سود استشاید تا به حال نام مناطق آزاد را شنیده باشید ، یکی از ویژگی های آنها این است که عوارض گمرکی و مالیات در آنها کم می باشد. مثل جزایر کیش و قشم یا بندر دبی. ولی در تجارت مفهوم دیگری وجود دارد که شاید تا بحال در ایران به آن بر نخورده باشیم و آن همان مناطق offshore است. کشورهایی که در آنها رونق اقتصادی وجود ندارد و دارای منابع مالی نیستند برای ایجاد رونق اقتصادی و اشتغالزایی، قرارداد مدت داری را با سازمانی به نام سازمان جهانی offshore عقد می نمایند که با استفاده از ویژگی های زیر بتوانند رونق اقتصادی ایجاد نمایند:

۱ : هیچگونه مالیاتی پرداخت نمی شود و مالیات کاملاً صفر است.

۲ : چون رونق اقتصادی نیست نیروی کار فراوان و نسبتاً ارزان است.

۳ : در کشورهای پیشرفته با فشار های اتحادیه های کارگری قوانین معمولاً به نفع کارگر است ولی در مناطق offshore دولتمردان قوانین کار را جهت تشویق به سرمایه گذاری به نفع کارفرما وضع می کنند.

۴ : هزینه های سربار (overhead) – آب ، برق ، تلفن ، مکان و ... – به شدت پایین می باشد.

۵ : حریم خصوصی در سرمایه گذاری به شدت رعایت می شود و برای هر دولتی غیر قابل دسترس میشود ب( سرمایه داران علاقه ای به اطلاع دیگران از زمینه سرمایه گذاری و درآمد ماهانه آنها ندارند )

جالب است که بدانیم سود شرکت ها در مناطق offshore بین 25% تا 40% در ماه می باشد. کشورهای مختلف در زمینه های مختلف خود را offshore اعلام می کنند. بعضی در تولید ، بعضی در مسایل اقتصادی و بعضی دیگر در زمینه نرم افزاری که شاید ملموس ترین آنها را بتوان کشور چین دانست که در زمینه تولید خود را offshore اعلام کرده است. کمپانی های خارجی ساليانه 24 نوع ماليات مختلف به دولت هاشون پرداخت می کنن. هرچی سرمايه و در آمد يه کمپانی بيشتر باشه طبيعیه که ماليات سنگين تری بايد پرداخت کنه، به طوری که اين مالياتهای سنگين گاهی به 300 درصد در سال هم می رسه. وقتی يه کمپانی خودشو Offshore می کنه و به دولت ماليات نمی ده در عوض دولت هم ديگه ازش حمايت نمی کنه و قدرت عظيمی به اسم دولت که می تونه پشتوانه يک کمپانی باشه در مقابل اون کمپانی قرار می گيره و ديگه اون کمپانی رو تاييد نمی کنه. اين کار يه ريسک بزرگه.


نکته قابل توجه در سرمایه گذاری در مناطق offshore این است که قبل هر چیز شرکت ها باید عدم فعالیت خود را در سه زمینه زیر به اثبات برسانند که شامل :

۱ :‌ پول شویی
۲ : قاچاق و حمل و نقل مواد مخدر
۳ : حمل و نقل اسلحه و اعضای بدن


در حال حاضر حدود ۵۷ کشور و یا منطقه offshore اقتصادی در جهان وجود دارد چین، بحرین، برمودا، جزایر ویریجین، دومینیکا، هنک گنک، ژاپن، ماکائو، پاناما، فیلیپین ، سنگاپور ، تایلند ، لوگزامبورگ ، اروگوئه، سوئیس و چند منطقه در امریکا را نام برد.


اگر شما به دنبال راه اندازی کسب و کار و یا تجارت همراه با حساب بانکی در مناطق آفشور یا همان مناطق معاف از مالیات هستید ، ما شما را برای رسیدن به این هدف یاری می کنیم تا تمام دارایی ها و تجارت شما در امان باشد.